Felietony

Najnowsze oferty
Pośrednictwo, Internet a targi

9/27/2016 | Joanna Lebiedź
Internet jako medium istnieje co prawda stosunkowo krótko, ale zrewolucjonizował on obieg informacyjny, a wielu usługodawców musiało kompletnie zmienić formę i rodzaj świadczonych usług.
 
 
 
Internet wszedł w nasze życie gwałtownie i szerokim frontem. Do handlu, mass-mediów, szkolnictwa i usług. Jedną z dziedzin, w której okazał się niezwykle przydatny jest obrót nieruchomościami. Ogrom możliwości, oraz mnogość narzędzi, jakie mamy obecnie do wykorzystania stawia przed właścicielami, czy pośrednikami wiele zadań, ale jednocześnie daje możliwości i reklamy i współpracy dotąd kompletnie nieznane.
 
Jedną z form promocji nieruchomości były i nadal są targi nieruchomości. Pomimo, iż praktycznie każdy deweloper ma swoją stronę internetową, każda inwestycja własne biura Sprzedaży i kolorowe foldery, a każde biuro pośrednictwa własny lokal i witrynę internetową z ofertami, targi wciąż i nieustająco cieszą się zainteresowaniem i generują wiele kontraktów, bądź stwarzają okazję do nawiązania kontaktów owocujących w przyszłości.
Targi dają możliwość rozmowy z klientem „face to face”. Do wsłuchania się w jego potrzeby i możliwości. Do zaproponowania oferty zgodnej z indywidualnymi potrzebami. Na targach inwestycja i klient przestają wzajemnie być anonimowi. Dodatkowym atutem jest zebranie wielu inwestycji w jednym miejscu. Klient widzi i może porównać oferty z rynku pierwotnego i wtórnego. Zastanowić się, która opcja jest dla niego korzystniejsza. Porozmawiać niezobowiązująco z doradcami, zebrać informacje, co z pewnością da mu szerszy i pełniejszy obraz zarówno rynku, jak i jego własnych możliwości wobec rynku.
 
Targi nieruchomości będą nadal mieć się dobrze i cieszyć zainteresowaniem. Internet jest doskonałym narzędziem i wsparciem, jednak nie zastąpi on człowieka w absolutnie każdej dziedzinie życia. Ot, choćby nie uśmiechnie się życzliwie na powitanie.
 

 
Joanna Lebiedź
Ekspert Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości 
 

 

Notes

Lebiedź Nieruchomości
CCIM najlepszy program edukacyjny

Partnerzy

  • Centralny Rejestr
  • ARCHETON - projekty domów
  • Facebook nieruchomości
  • realtor.com