Orzeczenia

Najnowsze oferty
Stałe akcje Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości

3/19/2015 | PFRN
AKCJA DRZWI OTWARTE
 
Polska Federacja Rynku Nieruchomości jest organizatorem odbywającej się corocznie od 2012 r. akcji „Drzwi Otwarte”. Pośrednicy w obrocie nieruchomościami, którzy zgłaszają swój akces, w ramach przynależności do Stowarzyszeń zrzeszonych w PFRN i wykonywanej działalności społecznej, udzielają klientom bezpłatnych porad dotyczących obrotu nieruchomościami. Kampania odbywa się z okazji przypadającego na 30 marca Dnia Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami.
 
Dzięki darmowym konsultacjom prowadzonym osobiście lub telefonicznie rokrocznie przez około 200 biur nieruchomości każdy chętny otrzymuje fachową wiedzę m.in. z zakresu: procedur i dokumentów niezbędnych do przeniesienia własności nieruchomości, wyjaśnienia skomplikowanego stanu prawnego nieruchomości lub sposobów radzenia z obciążeniami, które mogą stanowić przeszkodę w ich nabyciu, sposobów zabezpieczenia transakcji czy możliwości finansowania zakupu. Klienci dowiadują się ponadto o zasadach i czynnościach, które w ramach usługi wykonuje pośrednik, a także zapoznają się z aktualnymi ofertami. Wielu klientów dzięki fachowej pomocy pośredników uświadamia sobie, że przeprowadzenie transakcji często tylko pozornie jest łatwe. W przypadku braku dostatecznych kompetencji w tym obszarze, obsługę majątku wartego średnio kilkaset tysięcy złotych warto powierzyć profesjonaliście – praktykowi, który dysponuje bieżącymi informacjami związanymi np. z prawem, budowlanym, cywilnym, podatkowym, wyrokami sądu, rzeczoznawstwem i posiada znajomość lokalnych uwarunkowań. Asysta kompetentnego specjalisty, zapewnia klientowi komfort spokoju i daje pewność pomyślnego załatwienia sprawy.
 
Organizacja akcji „Drzwi Otwarte PFRN” jest szczególnie istotna od 2014 r., od czasu rządowej deregulacji zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami, na mocy której zawód ten może wykonywać każdy – nie obowiązują już żadne wymogi dotyczące poziomu wykształcenia, odpowiednich kwalifikacji, niekaralności czy przestrzegania standardów zawodowych. Propagowanie profesjonalnych usługa pośrednictwa, zgodnych z normami etycznymi i wysokimi standardami obsługi jest kluczowe nie tylko dla klientów, ale również dla samej branży. więcej...>>
 
 
 
 
AKCJA BEZPIECZNY NAJEM 

Kampania „Bezpieczny najem”, skierowana głównie do studentów ale również do wszystkich innych osób poszukujących mieszkania do wynajęcia, prowadzona jest corocznie w sierpniu i we wrześniu przez Polską Federację Rynku Nieruchomości we współpracy z regionalnymi stowarzyszeniami pośredników w obrocie nieruchomościami zrzeszonymi w PFRN. W okresie wzmożonej aktywności na rynku nieruchomości, pośrednicy pomagają poszukującym znaleźć mieszkanie i bezpiecznie przejść przez niezbędne do zakończenia transakcji procedury. 
 

Profesjonaliści doradzają klientom w zakresie kompleksowej obsługi transakcji: od znalezienia odpowiedniego lokum, przez ustalenie tytułu prawnego do lokalu, warunków najmu, po sporządzenie inwentaryzacji mieszkania oraz umowy najmu, dostosowanej do indywidualnej sytuacji najemcy. Pomoc rzetelnego pośrednika, posiadającego licencję PFRN, będącą gwarancją wymaganej wiedzy oraz doświadczenia jest często niezbędna w sytuacji, gdy ludzie przyjeżdżają do nowego miasta i nie znają lokalnych realiów oraz nie mają odpowiedniego rozeznania w obszarze nieruchomości. Skorzystanie z porady profesjonalisty jest również "panaceum" na praktyki ze strony nieuczciwych uczestników rynku nieruchomości, które zdecydowanie nasilają się w sierpniu i we wrześniu.  więcej...>>
 
 

Notes

centralny rejestr pośredników i zarządców
CCIM najlepszy program edukacyjny

Partnerzy

  • Facebook nieruchomości
  • ARCHETON - projekty domów
  • realtor.com
  • Centralny Rejestr